+48 570 600 460

Formularz kontaktowy

Ankieta w pracy dyplomowej – jak się za to zabrać?

 

Obowiązkowym elementem pracy licencjackiej i magisterskiej jest rozdział badawczy. Zwykle jest to ostatni rozdział pracy – dla wielu promotorów jednak najważniejszy. Student przystępujący do obrony musi bowiem ująć w tym rozdziale swoją własną analizę i spostrzeżenia, udowadniając, że poruszony w pracy problem rozumie nie tylko w aspekcie teoretycznym, ale też praktycznym. Jednym z najprostszych w realizacji narzędzi, odpowiednich do badawczej części pracy, jest ankieta.

Planując analizę przeprowadzonej ankiety w rozdziale badawczym należy dobrze zastanowić się nad jej strukturą. Jeszcze przed stworzeniem ankiety warto zapytać promotora o sugestie na ten temat. Obowiązkowe elementy stworzenia dobrej ankiety to:

Po stworzeniu ankiety zalecane jest jej skonsultowanie z promotorem jeszcze przed przystąpieniem do przeprowadzenia ankiety oraz pisania rozdziału badawczego. Pisząc najważniejszy rozdział w pracy warto mieć bowiem pewność, że tekst nie zostanie odrzucony przez promotora ze względu na nieodpowiednią koncepcję.

W razie pytań lub problemów związanych z tworzeniem bądź przeprowadzeniem ankiety do pracy dyplomowej serdecznie zapraszamy do kontaktu.